Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2d.jpg

 

     X edycja Wiosennego  Rajdu Rowerowego „Po Dalkowskich Jarach” już za nami. Tym razem grupa   ponad trzydziestu rowerzystów na czele z przewodnikiem  p. Wojciechem Kowalskim wyruszyła  z Gaworzyc  by przejechać  trasę lasami  między Gostynią  a Mieszkowem, przez najwyższą górę 228 m npm. leżącą pośrodku obszaru chronionego krajobrazu Wzgórz Dalkowskich – do Góry Św. Anny. Po drodze uczestnicy rajdu mogli  podziwiać piękne widoki malowniczych Wzgórz Dalkowskich, zabytki sakralne na Górze Św. Anny i w Kurowie Wielkim. Ale były  też atrakcje w postaci utrudnień – obwisłe gałęzie po deszczach, rozmiękłe drogi, głęboki piach, strome podejścia. Ale mimo wielu przeszkód   wszyscy pokonali trudy rajdu i z uśmiechem dotarli na metę.  A tam czekały na nich posiłek regeneracyjny, konkursy z nagrodami, a także upominki rajdowe dla wszystkich uczestników, które wręczył p. Kamil Ciupak - Wicestarosta Polkowicki.

       Należy podkreślić, iż tego dnia kapryśna pogoda nie oszczędzała dzielnych rowerzystów, serwując na zmianę deszcz i słońce. Tego typu imprezy sportowo-rekreacyjne są bardzo dobrym narzędziem promocji walorów turystycznych i rekreacyjnych naszego regionu. To również promocja zdrowego i sportowego tryby życia.

 

    Gdyby nie pomoc ze strony Starostwa Polkowickiego organizacja tak atrakcyjnej i niezapomnianej imprezy byłaby niemożliwa, dlatego w imieniu organizatorów i wszystkich uczestników rajdu składam serdeczne podziękowanie. 

         

 

       W sobotę 31 maja br o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do parku w Gaworzycach, gdzie rozpocznie się Festyn Integracyjny.

 

         W programie oprócz Regionalnego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj z nami” Stowarzyszenie”Umiem” z Głogowa, Gminna Biblioteka, świetlica w Kłobuczynie i Koźlicach, Klub Sportowy, Wolontariat „Młodzi Jana Pawła II, Centrum Zabaw „Puchatek”z Nielubi przygotowało dla uczestników wiele atrakcji.
Będą zabawy z kolorową chustą, skręcanie i modelowanie balonów, zabawy i gry sportowe, zajęcia plastyczne, kolorowe koło fortuny. Będzie można pojeździć bryczką lub w siodle, poskakać na dmuchanych zamkach, obejrzeć wystawę prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” z Głogowa.

 

          Impreza dofinansowana jest ze środków PFRON i Gminnej Komisji Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w festynie.
DK Jowisz i Parafialny Zespół Caritas w Gaworzycach

 

"Fotografia to sposób na życie"

W. Kowalski

 

W dniach 9-11 maj 2014 r. odbył się plener fotograficzny ,,Co w trawie piszczy’’ organizowany przez Dom Kultury ,,Jowisz'' w Gaworzycach. W plenerze uczestniczyło 18-ście osób z Poznania, Głogowa i terenu naszej gminy. Pan Maciej Pietrzak i Pan Wojciech Kowalski z Związku Polskich Fotografów Przyrody zaprezentowali i omówili w części warsztatowej diaporamy i materiał fotograficzny. W plenerze uczestniczyli zawodowi fotograficy jak i animatorzy. Zaplanowana poplenerowa wystawa powstałych prac będzie niezbędnym uzupełnieniem tego cyklicznego wydarzenia.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month September 2018 Next month
S M T W T F S
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Licznik odwiedzin

097554
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
26
22
343
97047
637
3184
97554
Twoje IP 54.162.239.233

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013