Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner_2c.jpg

W ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja po uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty” zgromadzona publiczność mogła obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Formację DK-log i zespół Polne Kwiaty. Gościnnie wystąpił również głogowski duet Robert Mazurkiewicz oraz Przemysław Bielawa, który zaprezentował swoje autorskie piosenki, jak również utwory legendarnych bardów Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.

Dla wszystkich nie zabrakło wojskowej grochówki.

1 maja, już po raz dziewiętnasty, odbył się Regionalny Przegląd Piosenki i Tańca pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z powiatu polkowickiego, głogowskiego, lubińskiego i nowosolskiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów, a poniżej podajemy listę laureatów, którzy zachwycili jury i otrzymali wyróżnienia oraz nagrody.
Jury w składzie: Elżbieta Stachowiak – przewodnicząca, Krystyna Stachów, Sara Matelska i Waldemar Stachowiak po przesłuchaniu solistów i zespoły postanowiło nagrodzić niżej wymienionych uczestników w następujących kategoriach:
1.Soliści:
- soliści-kl. I- III
I miejsce – Kalina Tryniszewska- SP nr 8 w Lubinie
II miejsce - Vanessa Szanter - SP w Rzeczycy
III miejsce- Piotr Sell - SP nr 8 w Lubinie
wyróżnienie - Gabriela Róg – SP Chocianów
wyróżnienie - Amelia Cieślak - SP Gaworzyce
- soliści IV- VII
I miejsce - Julia Staniszczak –SP nr 8 w Lubinie
I miejsce - Maria Rogalska SP nr 8 w Lubinie
II miejsce - Oliwia Stefanowska - Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie
II miejsce- Joanna Snoch- Ośrodek Kultury i Sportu w Nowym Miasteczku
III miejsce - Piotr Sell - SP nr 8 w Lubinie
III miejsce -Emilia Pyziak – SP Jerzmanowa
wyróżnienie – Maja Rygiel - SP Gaworzyce
wyróżnienie- Jakub Cisanowski - Gołaszyn
wyróżnienie -Natalia Bielewicz- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Stypułowie
wyróżnienie- Kacper Grześkiewicz-SP nr 8 w Lubinie
wyróżnienie- Julia Grzelka- SP Chocianów
- soliści - gimnazjum
I miejsce – Łucja Pobihuszka- Gimnazjum w Grębocicach
II miejsce- Aleksandra Stemplewska - ZSP w Radwanicach
III miejsce- Oliwia Starmach Gimnazjum w Grębocicach

2. Zespoły taneczne:
- grupa młodsza: I miejsce - Zespół Dorociaki - Chocianowski Ośrodek Kultury
II miejsce – JZM- Dom Kultury „Jowisz” w Gaworzycach
III miejsce- zespół Buczusie- SP Buczyna
wyróżnienie – Pszczółki Przedszkole w Tarnówku
wyróżnienie- Szkoła Tańca Rytm I- Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury
w Bytomiu Odrzańskim
- grupa średnia: I miejsce- LUZ- Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie
I miejsce- Szkoła Tańca Rytm II- Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury
w Bytomiu Odrzańskim
II miejsce – Mażoretki - Huty Miedzi Głogów
III miejsce- BU CZA CZA -SP Buczyna
wyróżnienie- Duet- Julia i Michał - Anima Danza Głogów
- grupa starsza:
 I miejsce- DK- log - Dom Kultury "Jowisz" w Gaworzycach
II miejsce- Mażoretki - Huty Miedzi Głogów
III miejsce – Gimnazjum Grębocice
Serdecznie dziękujemy instruktorom za chęć i trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.
Podziękowania należą się również zgromadzonej publiczności, która kibicowała swoim faworytom. Laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy, a wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za udział.

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month August 2018 Next month
S M T W T F S
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

094131
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
16
24
40
93890
398
872
94131
Twoje IP 54.225.38.2

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013